پرده هوا چیست؟

@image


این صفحه هوا با صرفه‌جویی در انرژی، هزینه‌های گرمایش و سرمایش را تا ۸۰٪ کاهش می‌دهد در حالی که از هوای داخلی محافظت کرده و راحتی و آسایش افراد را افزایش می‌دهد.

پرده هوا ، محیط را از آفت‌ها و حشرات، گرد و غبار، ذرات معلق، آلودگی، بوها، رایحه‌ها پاک کرده و از ورود جریان سرد یا گرم هوا جلوگیری می‌کند.

عملکرد پرده هوا بر اساس جریان سریع هواست که تمام منفذها را پوشش می‌دهد. پرده‌های هوای گرم شده بوسیله جریان سریع هوا برای مردم هنگام عبور از صفحه هوا راحتی ایجاد می‌کند و به حفظ دمای ورودی کمک می‌کند.

آیا پرده هوا موثر است؟

کاملا!

تمام مطالعات و آزمایش‌ها ثابت کرده‌اند پرده هوا موثر است. هنگامی که پرده هوا کارآمدی به خوبی نصب می‌شود، باعث صرفه‌جویی زیادی انرژی شده و در عین حال مناطق ورودی از آب و هوا محافظت می‌شوند.پرده هوا راحتی و فضایی بدون جریان ورودی هوا، حشرات، بوها و غیره به ارمغان می‌آورند.

نمودارهای CFD دینامیک جریان محاسباتی پیشرفته زیر که توسط UPC (دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا) رسم شده به وضوح کارایی پرده هوا را نشان می‌دهند.

سطح نمودار زیر به دو قسمت (در X = 2) تقسیم شده است: سمت چپ، محیط داخل را نشان می‌دهد که دارای بخاری دیواری است و سمت راست خنک‌شده، محیط بیرون را شبیه‌سازی می‌کند.

وضعیت بدون پرده هوا:

@image


مطابق قوانین فیزیک، هوای گرم‌شده سبک در سمت چپ تصویر، با جابه‌جایی طبیعی بالا می‌رود و در سمت خنک‌‌تر فرار می‌کند، در حالی که هوای سرد سنگین‌تر رسوخ‌کرده از خارج در محیط جریان می‌یابد. هنگامی که هوا تمایل دارد دما و فشار را به تعادل برساند و گرمای درون از لحاظ حرارتی از خارج محافظت نمی‌شود، هوا درهم ترکیب شده و نمی‌توانیم دو منطقه حرارتی جداگانه ببینیم. در این وضعیت انرژی زیادی را هدر می‌دهیم و بخاری قادر به حفظ راحتی محیط داخلی نیست.

@image


جریان سریع هوای پرده هوا که در بالا قرار می‌گیرد، به وضوح منطقه گرم و سرد را به دو بخش حرارتی تقسیم می‌کند. پرده هوا، محیط داخلی در سمت چپ تصویر را در دمای گرم مناسب نگه می‌دارد و از نفوذ هوای سرد خارج جلوگیری می‌کند. در وضعیت دوم، پرده هوا منجر به صرفه‌جویی ۸۰٪ انرژی تأمین شده توسط بخاری در دیوار چپ می‌شود.


نکته مهم: پرده هوایی که طراحی ضعیفی داشته باشد، دستگاه‌های آن به اشتباه انتخاب شده باشد (به اندازه کافی قدرتمند نباشند) یا به شکل نامناسب نصب شده باشند، قسمتی یا حتی تمام مزایا را از دست داده و بدتر از درب بدون محافظ می‌شود.

پرده هوا چگونه کار می‌کند؟

به طور کلی، هوای وارد شده از طریق مشبک ورودی، گاهی با عملکرد فیلتر، توسط فن‌های داخلی فشرده می‌شود و از خروجی هوا بیرون می‌رود که به سمت ورودی باز است.

فیلتر از اجزای داخلی (مبدل حرارتی، فن‌ها، قطعات الکترونیکی و غیره) در مقابل گرد و غبار و ذرات محافظت می‌کند.

فن‌های پرده هوا را می‌توان مستقیم یا با تسمه‌ به حرکت درآورد. انواع فن‌هایی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: گریز از مرکز، محوری و جریان متقابل.

برخی از خروجی‌های هوا و/یا تیغه‌ها را می‌توان قابل تنظیم کرد تا عملکرد پرده هوا را مطابق با وضعیت افزایش دهند.

@image

پرده‌های هوای گرم‌شده دارای سیم پیچ (الکتریکی، آب گرم/سرد، بخار، گاز غیر مستقیم یا مستقیم، انبساط مستقیم و غیره) هستند تا جریان سریع هوا را گرم یا سرد کنند. از گرمایش استفاده می‌شود تا زمانی که مردم از درگاه عبور می‌کنند جريان سریع هوای سرد را احساس نکنند و همچنين حجم هوای ورودی به درگاه گرم شود.

سه مسیر ممکن برای جریان هوای خروجی وجود دارد:

@image

تخلیه افقی از بالا به پایین


@image

تخلیه عمودی از یک طرف به طرف دیگر


@image

تخلیه افقی از پایین به بالا


اکثر پرده‌های هوا به صورت افقی، در بالای ورودی نصب می‌شوند و هوا از بالا به پایین درب خارج می‌شود. پرده‌های هوا عمودی را می‌توان در یک یا دو طرف درب نصب کرد. نصب افقی یکپارچه در کف، موثرترین روش در شرایط ترمودینامیکی و در عین حال گران‌ترین حالت برای نصب است و از آنجا که ترافیک عبور و مرور روی آن قرار می‌گیرد مشکل‌ساز است. به همین دلیل فقط در برخی کاربردهای صنعتی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع پرده‌های هوا: غیرگردشی یا گردشی. دستگاه غیرگردشی، هوا را به محیط منتقل می‌کند. دستگاه گردشی، هوا را از هوای تخلیه شده گرفته و بازمی‌گرداند. پرده‌های هوای گردشی کارآمدتر اند، اما اکثر دستگاه‌های نصب شده در تأسيسات به دليل هزينه‌های کمتر، غيرگردشی هستند.


@image

پرده‌ هوای غیرگردشی


@image

پرده هوای گردشی

پرده هوا: فناوری

در ورودی‌های باز با دو ناحیه مجاور در شرایط مختلف، هوا بین آنها مبادله می‌شود، زیرا قوانین فیزیک تمایل دارند تفاوت دما و فشار بین دو طرف را به تعادل برساند.

اساسا انتقال هوا در درب‌های ورودی به دلیل سه عامل رخ می‌دهد:

1-تفاوت دما: اثر ترکیبی طبیعی است که باعث انتقال هوا بین دو منطقه با اختلاف دما می‌شود. هوای گرم از بالای درگاه فرار می‌کند و با هوای سرد که از پایین می‌آید جایگزین می‌شود. هرچه تفاوت دما بیشتر باشد، نفوذ هوا و هدر رفتن انرژی بیشتر است.

2-تفاوت فشار: : توصیه می‌شود اختلاف فشار را تا حد امکان به تعادل برسانید، زیرا بر روی عملکرد پرده هوا تأثیر می‌گذارد. اما در بعضی از تأسیسات مانند مناطق تمیز، کمی اختلاف فشار کمک می‌کند از ورود ذرات از خارج جلوگیری شود.

3-باد، اثر دودکشی و کشش جریان هوا: با اصلاح قدرت جریان سریع هوا و زاویه تخلیه، پرده هوا می‌تواند در برابر حرکات هوای تحمیل‌شده مانند باد یا کشش جریان هوا مقاومت کند. اما اگر سرعت هوای ورودی بیش از حد باشد، پرده هوا کارآمدی کمتری پیدا خواهد کرد.


معرفی کلی پارامترهای اصلی دخیل در عملکرد پرده هوا تولید شده توسط UPC (دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا).

کارایی پرده هوا بستگی به بهینه‌سازی عوامل عملکرد دارد.

@image

h = عرض موثر جریان سریع هوا

α = زاویه تخلیه

U0 = سرعت تخلیه

θ = زاویه تاثیر منفی

H = ارتفاع باز

P1 = فشار بیرونی

P2 = فشار درونی

مهمترین عوامل عبارتند از:

1-ناپایداری جریان سریع هوا:پایین بودن ناپایداری جریان سریع هوا به کارآمدتر بودن و صرفه‌جویی در انرژی منجر می‌شود.

2-سرعت هوا: سرعت هوا باید در طول درگاه کافی باشد.

3-حجم هوا: جریان هوای عریض‌تر باعث می‌شود پرده هوا در مقابل انتقال هوا در درگاه قوی‌تر شود.

4-زاویه تخلیه: با توجه به وضعیت اگر جریان سریع هوا به خوبی جهت‌دار شوند، صرفه‌جویی در انرژی افزایش می‌یابد.

5-نوع فن: محوری، چرخ مماسی، گریز از مرکز، و غیره. فن‌های با فشار بالاتر، جریان هوا با فشار بیشتری را ایجاد می‌کنند که به مناطق دورتری می‌رسد. برای مثال، اگر یک پرده هوا با فن مماسی را با یک پرده هوا با فن گریز از مرکز (با همان حجم هوا) مقایسه کنیم، جریان هوای ساخته شده از فن گریز از مرکز قوی‌تر و بزرگتر خواهد شد.

مطالعات پرده هوا در دانشگاه UPC ثابت کرده است ناپایداری جریان هوا یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که بر روی فاصله جریان سریع هوا تأثیر می‌گذارد.

طرح دانشگاه UPC رفتار ناپایداری جریان هوا را نشان می‌دهد.

@image

شکل بهینه‌شده پلنوم خروجی، موقعیت و نوع فن‌ها، شکل صفحه‌ها و غیره به طور قابل توجهی بر روی عملکرد جریان سریع هوا تاثیر می‌گذارد.

زاویه تخلیه پرده هوا

آزمایش‌ها و مطالعات دانشگاهی ثابت کرده است زاویه تخلیه به طور قابل توجهی کمک می‌کند پرده هوا کارآمدتر شود.

هنگامی که عوامل مانند باد، دما یا تغییر فشار باعث انتقال هوا از خارج به داخل می‌شوند، می‌توانیم چند درجه جریان هوا را به سمت خارج تغییر بدهیم. به این شکل مسیر جریان سریع هوا در برابر هوای ورودی کمک خواهد کرد هوا بیرون باقی بماند. خط سیر جریان سریع هوا قوسی خواهد شد اما در نهایت تقریباً در درگاه به کف زمین می‌رسد. اگر نتوانیم زاویه تخلیه را تنظیم کنیم، جریان سریع هوا بوسیله نیروهای هوای بیرون تحت فشار قرار می‌گیرد.

نظریه متوازی الاضلاع نیروها توضیح می‌دهد نیروها چگونه در درگاه رفتار می‌کنند. نمودارهای زیر تفاوت میان پرده‌های هوا با صفحه ثابت و صفحه قابل تنظیم را نشان می‌دهند.

@image

پرده‌ هوا با تیغه‌های ثابت، کارآیی کمتر.


@image

پرده هوا با تیغه‌های قابل تنظیم، کارآیی بیشتر.


(1) مورد اول، با پره‌های ثابت، که در آن سرعت هوای ورودی، جریان سریع هوای پرده هوا را به عقب فشار داده، حاصل متوازی الاضلاع نيروها به سمت داخل منحرف می‌شود. این وضعیت اجازه می‌دهد هوای خارج به داخل وارد شود.

(2) مورد دوم، با تیغه‌های قابل تنظیم، زمانی که جریان سریع هوا به سمت ورودی جهت پیدا می‌کند، حاصل متوازی الاضلاع نیروها به صورت عمودی به کف زمین معطوف می‌شود. این وضعیت بدان معناست که هوای خارج، وارد نمی‌شود و هوای داخل فرار نمی‌کند. علاوه بر این، سطح درجه حرارت داخل حفظ می‌شود.

مزایا و برتری‌های پرده هوا

مزایای پرده هوا را به چهار گروه طبقه‌بندی می‌کنیم:

سودآوری تجاری

• افزایش فروش به خاطر "اثر درب باز". مشخص شده زمانی که درهای باز هستند، حضور مردم به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

• درب باز دعوتی برای مشتریان است.

• درگاه‌ها به عنوان ویترین مغازه عمل می‌کنند و به مردم اجازه می‌دهند داخل مغازه را ببینند.

• دسترسی آسان برای افراد کم‌توان (نشسته بر روی ویلچر) یا کسانی که کالسکه کودک، چرخ‌دستی، چتر و غیره حمل می‌کنند.

• کمک به کنترل احساس ناراحت‌کننده پیش نویس ها.

• فضای قابل استفاده موجود در ورودی‌ها را افزایش می‌دهد.

• راحتی مشتریان و کارکنان را افزایش می‌دهد.

سلامتی و بهداشت

• کمک به به حفظ محیط مناسب.

• کاهش غیبت از کار کارکنان.

• کنترل آفات و حشرات.

• مانعی در برابر گرد و غبار هوا، آلودگی، گازها و بوهای بد.

صرفه‌جویی در انرژی

• کاهش هر رفتن انرژی از فضای کنترل‌شده

• کاهش ظرفیت واحد مرکزی (گرمایش/سرمایش)

• کاهش هزینه‌های جاری ساختمان.

• کاهش انتشار CO2

افزایش ایمنی

• افزایش دید و اجتناب از برخورد و تصادم، زیرا انسداد فیزیکی وجود ندارد.

• کاهش تاری چشم در سردخانه‌ها، خشک کردن درب‌ها و جلوگیری از یخ بستن کف.

• تخلیه آسان از طریق درگاه خروجی در صورت آتش‌سوزی یا سایر موارد اضطراری.

• عملک کردن به عنوان مانعی در برابر دود آتش (کاربرد ویژه)

برای دست یافتن به این مزایا، ضروری است پرده هوای مناسب انتخاب شود.


@image

پرده هوای ناکارآمد (از دست دادن پول)


@image

پرده هوای کارآمد (صرفه‌جویی در پول + مزایا)

اگر دستگاه اشتباهی را انتخاب کنیم جریان سریع هوا به کف نمی‌رسد و جداسازی دو ناحیه مجاور ناپدید می‌شود. در نتیجه تمام هوای گرم‌شده/سردشده از طریق درگاه عبور می‌کند و انرژی و تمام مزایای دیگر را از دست می‌دهیم.

بعضی افراد فقط به قیمت پرده هوا اهمیت می‌دهند و طبق توصیه‌های فروشندگان دیگر دستگاهی با عملکرد کمتر یا پرده هوا ناکافی انتخاب می‌کنند. با اطمینان می‌گوییم همیشه باید ویژگی‌های پرده هوا، به ویژه نوع فن‌های مورد استفاده و حجم هوا را مقایسه کنید.


در نهایت اگر مقدار هزینه برای پرده هوا و صرفه‌جویی در انرژی را محاسبه کنیم، درخواهیم یافت که انتخاب دستگاه اشتباه می‌تواند گران‌تر تمام شده و رضایت مشتری نهایی نیز جلب نشود.

در نتیجه، توصیه می‌کنیم بر روی درگاه‌های باز از پرده هوا به خاطر مزایای بسیار زیاد آن استفاده کنید.

پرده هوا: کاربردها

حفاظت از محیط درب:

اولین و پیشگام‌ترین پرده‌های هوا، برای جلوگیری کردن هوای منطقه (گرم‌شدن یا سردشدن) از نفوذ هوای بیرون از طریق درگاه باز طراحی شدند.

پرده‌های هوا با نگه داشتن هوای گرم یا سرد در فضای داخلی ساختمان، هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهند.

پرده‌ هوای کارآمد، در مقایسه با درب بدون پرده هوا، از هدر رفتن انرژی تا ۸۰٪ از طریق درگاه جلوگیری می‌کند.

در طول زمستان، پرده هوا مانعی ایجاد می‌کند که هوای سرد را بیرون نگه می‌دارد در حالی که در تابستان جریان هوا، مانع ورود هوای گرم بیرون می‌شود.

با توجه به صرفه‌جویی در انرژی، متوسط زمان برگشت سرمایه برای یک پرده هوا بسته به شرایط استفاده و موقعیت آب و هوا بین ۲ تا ۵ سال است.

@image


@image


@image

اگرچه درب‌ها باز هستند، پرده هوا شرایط داخلی و خارجی را جدا از هم نگه می‌دارد

کنترل آفات و حشرات بال‌دار

در صورت لزوم معمولا از پرده هوا حشرات برای جلوگيری کردن از ورود حشرات به ساختمان‌ها مانند کارخانه‌های توليد مواد غذايی، نانوایی‌ها، رستوران‌ها، بيمارستان‌ها و غيره استفاده می‌شود. حشرات بال‌دار هنگامی که به مانع هوایی بسیار قدرتمند می‌رسند نمی‌توانند از آن عبور کنند.

@image

@image

پرده‌هوا مانع ورود حشرات بال‌دار از بیرون می‌شود.

باید پرده هوای مناسب برای کاربرد دفع‌کننده حشرات را انتخاب کنید. همچنین یک جریان سریع هوای بسیار قدرتمند در امتداد همه‌ی درها مورد نیاز است (قوی‌تر از کاربرد استاندارد).

سردخانه‌ها

به دلیل تفاوت دمای بالا، توصیه می‌شود پرده‌های هوا نصب شود تا هزینه‌های مصرف انرژی در هنگام باز کردن درب کاهش یابد. هرچه اختلاف دمای بین داخل/خارج بالاتر باشد، انرژی بیشتری هدر می‌رود وقتی درب بدون محافظ باشد.

بنابراین دوره برگشت سرمایه پرده هوا بسیار کوتاه است و پس از آن صرفه‌جویی در انرژی/پول بسیار زیاد می‌شود.

با جلوگیری از انتقال هوا از طریق درب نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود، بلکه همچنین کالاهای یخ‌زده در شرایط مطلوب حفظ خواهند شد و به کاهش هزینه‌های آب‌کردن یخ سردخانه‌ها کمک می‌شود.

@image

پرده‌های هوا امن‌ترین راه برای صرفه‌جویی بسیار زیاد انرژی در سردخانه‌ها هستند.

برای سردخانه‌ها و فریزرها، پرده‌های هوا امن‌ترین راه برای محافظت از اتلاف انرژی بدون هیچ‌گونه مانع فیزیکی هستند که می‌تواند حادثه یا برخورد با درگاه‌ها را به دنبال داشته باشند. برای مثال، هنگامی که از پرده نوار پلاستیکی استفاده می‌شود، دید در داخل درگاه محدود شده و برای افراد یا وسایل نقلیه حادثه رخ می‌دهد، و پیامدهای جبران خسارت به دنبال دارد. علاوه بر آن از مه‌گرفتگی بالقوه خطرناک، رطوبت و تشکیل یخ در ناحیه ورودی درب جلوگیری می‌شود.

کنترل گرد و غبار، آلودگی و نقل و انتقال هوایی. اتاق‌های تمیز

پرده‌های هوا که همیشه در قسمت تمیز درگاه نصب می‌شوند به عنوان مانعی در برابر گرد و غبار، ذرات و رطوبت عمل می‌کنند.

@image

کاربرد اتاق تمیز


@image

کاربرد آلودگی، گرد و غبار و بوی بد


سایر کاربردها

پنجره‌های خدمات سواره ، جداکننده منطقه سیگار کشیدن از منطقه غیرسیگاری، کوره‌های صنعتی، کابینت‌های نمایشگر سرد و غیره.

عوامل انتخاب پرده هوا

برای انتخاب پرده هوا باید عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

• ارتفاع نصب که از پخش‌کننده تخلیه تا سطح کف اندازه‌گیری می‌شود.

• عرض درب.

• محل ساختمان برای تعیین سطح محفاظت مورد نیاز در برابر شرایط آب و هوایی (دما، رطوبت و باد).

• اگر ساختمان دارای چند درب در یک منطقه است، سردر متفاوت یا مخالف دارد.

• اگر ساختمان دارای چند طبقه است که با پله/آسانسور به هم متصل‌اند.

• تفاوت فشار بین داخل و خارج ساختمان.

• ویژگی‌های درب: اگر همیشه باز است، به طور خودکار باز می‌شود، به صورت دستی باز می‌شود، درب گردان است و غیره.

• ویژگی‌های تهویه و نصب تهویه مطبوع.

• در دسترس بودن برق.

• نوع کسب و کار، سبک و دکوراسیون محل.

• وجود تورفتگی یا جای آویزان کردن در دیوار، نصب افقی یا عمودی، گرم شدن یا نشدن، و غیره


بعضی تاسیسات با شرایط قوی باد می‌توانند پرده هوا را به دلایل: باد شدید، اختلاف دمای شدید در محیط داخلی/بیرونی، وجود بیش از یک درب، سطوح مختلف، سالن‌های بزرگ، اختلاف فشار بالا و غیره در معرض آسیب قرار بدهند.

در این شرایط مدلی با عملکرد بالاتر توصیه می‌شود.


همانطور که توضیح داده شد، انتخاب پرده هوا به وضعیت نصب بستگی دارد. در اینجا چهار وضعیت مختلف را از میان مطلوب‌ترین تا نامطلوب‌ترین وضعیت‌ها برای پرده هوا نشان می‌دهیم.

@image

وضعیت آسان


@image

وضعیت استاندارد


@image

وضعیت متوسط

@image

وضعیت سخت

مشاوران متخصص ایرتکنیکس با تجربه گسترده در خدمت شما هستند تا به شما در انتخاب پرده هوا مناسب برای تمام کاربردها کمک کنند.

کنترل و تنظیم پرده هوا

کنترل پرده هوا برای جلوگیری از مصرف غیرضروری انرژی ضروری است که با اصلاح عملکرد پرده هوا طبق وضعیت هر لحظه صورت می‌گیرد.

با استفاده از کنترل مناسب، همراه با دستگاه‌های کمکی، کاربر می‌تواند جریان هوا را جهت بهینه‌سازی مانع و جلوگیری از نفوذ هوا از طریق درگاه تنظیم کند.

@image

کنترل پایه


@image

کنترل خودکار دستی


@image

کنترل هوشمندانه


کنترل‌های پایه تغییر سرعت تهویه و مراحل گرمایش را به صورت دستی امکان‌پذیر می‌کنند.

کنترل‌های پیشرفته می‌تواند شامل گزینه‌های زیر باشد:

• عملکرد خودکار: اصلاح تهویه و/یا گرمایش بسته به شرایط

• اتصال به سنسورها و/یا دستگاه‌های خارجی

• گنجاندن سنسورهای داخلی (درجه حرارت، حرکت، و غیره)

• اتصال رابط به سیستم‌های BMS، وضعیت خاموش روشن خارجی، کنترل ترموستاتیک...

• برنامه‌های امنیتی داخلی (حفاظت از قطعات و جلوگیری از آسیب)

• درب تماس، دریچه، سنسورهای ضد انجماد و غیره

@image

درب تماس (مغناطیسی، مکانیکی)


@image

دریچه الکترومغناطیسی


@image

سنسور ضد انجماد


سنسورها و دستگاه‌های خارجی به کنترل و اصلاح عملکرد پرده هوا کمک می‌کنند تا از دستگاه محافظت کرده و در هر شرایطی کارآیی بیشتری داشته باشد.

برای مثال، اگر یک درب تماس را به پرده هوا وصل کنیم، هنگامی که درب بسته باقی بماند، پرده هوا خاموش می‌شود یا با سرعت تهویه کم و/یا مرحله حرارت پایین‌تر کار می‌کند که موجب صرفه‌جویی در انرژی می‌شود. هنگامی که درب باز می‌شود، پرده هوا سرعت تهویه و/یا مرحله حرارت را برای محافظت از درگاه افزایش می‌دهد.

مثال دیگر، اتصال پرده هوا به یک ترموستات اتاق است. بدین ترتیب هنگامی که دما به درجه حرارت مورد نظر می‌رسد، دستگاه گرمایش را افزایش/کاهش می‌دهد یا متوقف می‌کند.

ایرتکنیکس دارای طیف گسترده‌ای از کنترل‌کننده‌ها از کتابچه‌های راهنمای استاندارد تا عملکردهای پیشرفته خودکار و رابط‌ها برای اتصال پرده هوا به سیستم‌های BMS است.

علاوه‌بر این، طیف وسیعی از لوازم جانبی را ارائه می‌کنیم: انواع پشتیبانی، ترموستات اتاق، درب تماس، دریچه‌های الکترومغناطیسی، سنسور ضد انجماد و غیره.

پمپ‌های حرارتی پرده هوا

تکنولوژی پمپ حرارتی

پمپ حرارتی دستگاهی است که از مقدار کمی انرژی برای انتقال حرارت از مکانی به مکان دیگر استفاده می‌کند. این سیستم بسیار کارآمد است زیرا به راحتی گرما را انتقال می‌دهد، به جای اینکه برای ایجاد آن سوخت بسوزاند.

این پمپ دارای یک مدار بسته است که در آن مایع خاصی (خنک‌کننده) جریان می‌یابد. این ماده سیال با توجه به شرایط دما و فشار به حالت مایع یا گاز تبدیل می‌شود.

این مدار تشکیل شده است از: کمپرسور، چگالنده، دریچه بسط و تبخیرکننده.

@image

مزایا و برتری‌ها

پرده هوا پمپ گرمای جدید ایرتکنیکس کاملاً کارآمد است و هزینه گرمایش و انتشار گاز CO2 را تا ۷۰٪ کاهش می‌دهد.

• میزان بهره‌وری انرژی بسیار بالا برای صرفه‌جویی در مقدار زیادی پول در قبض برق شما

• دوره برگشت سرمایه کوتاه‌مدت به لطف سطح بسیار بالای صرفه‌جویی در مصرف انرژی

• گرمایش و سرمایش در یک سیستم گنجانده شده (چرخه معکوس)

• دوستدار محیط زیست چراکه از مقدار بسیار کم انرژی استفاده می‌کند

پرده‌های هوای پمپ گرمای موجود ایرتکنیکس:

• گرمایش/سرمایش: Windbox M-ECM-G-ECG, Dam, Recessed Windbox, Smart, Recessed Dam,Variwind VW و Windbox L-XL

• فقط گرمایش: Deco, Rund, Zen, Rotowind, Variwind VP و Invisair

پمپ حرارتی در مقابل پرده هوا الکترونیکی - مثال صرفه‌جویی در انرژی

با استفاده از یک پرده هوای پمپ گرما چقدر پول پس‌انداز می‌کنم؟

@image

نتیجه: دوره برگشت سرمایه ۱.۲ سال است. ما افزایش قیمت پرده هوا پمپ گرما را نزدیک به ۱۴ ماه پوشش می‌دهیم و سپس شروع به صرفه‌جویی در هزینه می‌کنیم. از همان ابتدا در انرژی صرفه‌جویی و انتشار CO2 به محیط را کاهش می‌دهیم.

@image

پرده هوای EC

تکنولوژی EC

تکنولوژی EC (هدایت و تغییر الکترونیکی) ترکیبی از ولتاژ های AC و DC است که بهترین تکنولوژی را فراهم می‌کند: موتور بر روی ولتاژ DC، اما با یک منبع تغذیه AC معمولی کار می‌کند.

موتور EC انتقال ولتاژ در داخل موتور را ترکیب می‌کند. قسمت غیر چرخشی موتور (استاتور) برای ایجاد یک برد الکترونیکی PCB گسترش یافته است که شامل مبدل انرژی AC به DC و همچنین کنترل‌ها است.

موتور EC در مقابل موتورهای AC هیچگونه افت، کاهش تلفاتی ندارد و بهره‌وری آن بیشتر است.

اصول موتور EC

• موتور DC آهنربایی دائمی بدون برس در داخل روتور

• استاتور توسط سوئیچ‌های الکترونیکی (که جایگزین برس‌های کربنی است) تقسیم شده و توسط یک میکروکنترلر کنترل می‌شود

• سیستم الکترونیکی (سنسور یا نرم‌افزار اثر هال) برای تشخیص موقعیت روتور بکار رفته

• AC با 230Vx1 یا 400Vx3، و مناسب تا 50 / 60Hz عمل می‌کند

مزایا و برتری‌ها

@image

پرده‌های هوای EC جدید ایرتکنیکس بسیار کارآمد است که هزینه‌های تهویه را با استفاده از فن‌های EC به جای فن‌های AC تا ۶۷٪ کاهش می‌دهد.

• صرفه‌جویی در انرژی: حداقل مصرف برق و بهره‌وری بهتر نسبت به AC

• دمای موتور پایین: برای عمر طولانی تر از معادل AC

• سادگی: انتقال الکترونیک و برق به طور کامل درون موتور گنجانده شده است

• عملکرد بالا: سرعت را می‌توان تا 3600 دور در دقیقه بالا برد

پرده هوای EC در برابر پرده هوای AC - مثال صرفه جویی در مصرف انرژی

با استفاده از یک پرده هوای EC چقدر پول پس‌انداز می‌کنم؟

@image

نتیجه: دوره برگشت سرمایه۱.۲ سال است. ما افزایش قیمت پرده هوا EC را درست بعد از یک سال پوشش می‌دهیم. در انرژی صرفه‌جویی و انتشار CO2 به محیط را کاهش می‌دهیم.

@image

پروژه های مرتبط وجود ندارد

مقالات مرتبط وجود ندارد

محصولات مرتبط وجود ندارد

ثبت نظر