خرید پرده هوا چه مزایایی دارد؟

مزایا خرید از پرده هوا از نظر سودآوری تجاری

در عرصه تجارت، یکی از مهم‌ترین مزایا خرید پرده هوا، افزایش فروش به دلیل «تاثیر درب باز» است. به طور کلی هنگامی که درب‌ها باز هستند، ورود مردم به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. باز بودن درب در واقع نشانه‌ی دعوت از مشتریان برای ورود به فروشگاه است. مزیت دیگر خرید پرده هوا و استفاده از آن به جای درب، دسترسی آسان برای افراد معلول (با صندلی چرخدار) و یا افرادی است که از کالسکه های کودک، چرخ دستی‌ها، چتر و غیره استفاده می‌کنند. بنابراین مشتریان، کودکان و سالمندان رفت‌ و آمد راحت‌تری خواهند داشت.

مزایا خرید پرده هوا در عرصه سلامتی و سلامت محیط

خرید پرده هوا و استفاده از آن در محیط کار به حفظ محیط کاری مناسب کمک خواهد کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در محیط‌های کاری که به‌ جای درب از پرده هوا استفاده می‌کنند غلفت و حواس‌پرتی کارکنان کاهش پیدا می‌کند. خرید پرده هوا و به‌ کارگیری آن در محیط‌های کاری به بهداشت محیط هم کمک خواهد کرد و ورود آفات و حشرات را کنترل می‌کند. مزیت آخر خرید پرده هوا برای محیط‌های کاری ممناعت آن در برابر ورود گرد و غبار، آلودگی، گازها و بوهای نامطبوع است.

مزیت خرید پرده هوا از نظر ذخیره انرژی

پرده هوا با کنترل جریان هوا، قطعاً منجر به کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه‌های ساختمان و همچنین کاهش انتشار گاز CO2 خواهد شد.


@image


مزیت خرید پرده هوا از لحاظ افزایش ایمنی

• افزایش دید و اجتناب از برخورد، زیرا انسداد فیزیکی وجود ندارد.

• در سردخانه‌ها باعث خشک نگاه داشتن درب و جلوگیری از یخ زدن آن می‌شود.

• تخلیه آسان از طریق درب خروجی در صورت آتش‌‌سوزی یا موارد اضطراری.


@image


اهمیت استفاده از پرده هوا

به‌ منظور رسیدن به مزایای ذکر شده، باید پرده هوا مناسبی را انتخاب نماییم. در صورت انتخاب اشتباه، تمام تلاش‌ها بی‌فایده خواهد بود و تمام هوای گرم و یا سرد شده از درگاه عبور می‌کند و ما انرژی و تمام مزایای دیگر را از دست خواهیم داد. برخی از مردم فقط به فکر قیمت پرده ی هوا هستند و طبق پیشنهادات برخی از فروشندگان پرده‌ی هوایی ضعیف‌تر و یا نامناسب را انتخاب می‌کنند. در نهایت اگر هزینه پرداختی برای پرده هوا و صرفه‌جویی انرژی را محاسبه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که انتخابِ اشتباه می‌تواند گران‌تر برایمان تمام شود. به این ترتیب، به دلیل مزایای متعدد خرید پرده هوای مناسب، شدیداً توصیه می‌شود که در ورودی‌های باز از آن‌ها استفاده نمایید.

پرده هوا در چه مواردی کاربرد دارد؟‌

پرده‌های هوا با نگه داشتن هوای گرم یا سرد در فضای داخلی ساختمان هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهند. با خرید پرده هوا ای کارآمد می‌توان تا 80 درصد انرژی از دست رفته از طریق یک ورودی باز را کاهش داد. در طول زمستان پرده هوا یک مانع را ایجاد می‌کند که هوای سرد را در بیرون حفظ می‌کند در حالی که در تابستان هوای گرم را بیرون نگه می‌دارد. با توجه به هزینه‌های صرفه‌جویی شده از نظر کاهش مصرف انرژی، بسته به میزان استفاده، شرایط استفاده و شرایط آب و هوایی منطقه، تنها حدود 2 الی 5 سال بعد از خرید پرده هوا هزینه‌ی انجام شده به شما باز خواهد گشت.


@image


کنترل آفات و حشرات پروازی‌

از نوع خاصی پرده هوا مخصوص حشرات معمولاً در موارد ضروری برای جلوگیری از ورود حشرات به ساختمان‌هایی مانند کارخانه‌های تولید مواد غذایی، نانوایی‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و غیره استفاده می‌شود. پرده‌ها با توجه به قدرت فراوان هوایشان مانع از ورود حشرات می‌شوند. ولی نکته مهم آن است که خرید پرده هوا را صحیح انجام داده و نوع مناسب دفع حشرات را انتخاب کنید.

ذخیره سازی سرما

هر چه قدر اختلاف دما بین فضای داخلی و خارجی بیشتر باشد، انرژی بیشتری از دست می رود. بنابراین به‌ منظور حفظ انرژی سرمایی و یا گرمایی و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار، خرید پرده هوا را به شما توصیه می‌کنیم. با خرید پرده هوا نه تنها با اجتناب از انتقال هوا از طریق درب، در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی می‌کنید،بلکه کالاها و محصولات شما هم در شرایط مناسب نگه داری خواهند شد و از این بابت متضرر نخواهید شد.

منابع :

منبع 1 منبع 2

پروژه های مرتبط وجود ندارد

مزایای پرده هوا

مزایای پرده هوا

پرده هوا چیست؟

پرده هوا چیست؟

قیمت پرده هوا چگونه است

قیمت پرده هوا چگونه است

محصولات مرتبط وجود ندارد

ثبت نظر