پرده هوای اداری تجاری مدل FM40 L/Y-FK

خرید پرده هوا

خرید پرده هوا مزایای زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. با خرید پرده هوا می‌توانید از اولين و مهمترین کاربرد آن، ‌یعنی جلوگیری از خروج هوای گرم و یا سرد از طریق یک درب ورودی بهره ببرید. البته خرید پرده هوا مزایای دیگری هم دارد،‌ مانند حفظ بهداشت محیط،‌ صرفه‌جویی، ایمنی محل کار و... که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد. خرید پرده هوا یکی از مهم ترین کار هایی است که صاحبان مراکز تجاری و صنعتی باید انجام دهند. معمولا مراکز تجاری و صنعتی درب های بزرگی دارند که برای عبور و مرور افراد و وسایل مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها برای مدت زمان زیادی باز خواهند بود و بدین ترتیب گرد و خاک، حشرات و همچنین هوای نامطبوع وارد سالن می شوند.

حتما از خود می پرسید چرا باید اقدام به خرید پرده هوا کنید؟

خرید پرده هوا می تواند برای شما بسیار مفید و کارآمد باشد. شما با خرید پرده هوا می توانید از مزایایی مثل: نگه داشتن هوای تازه، جلوگیری از آلودگی، گرد و غبار، ورود حشرات بهره مند شوید.

پرده های هوا یا درب هوا به صورت آیرودینامیکی طراحی شده اند تا یک جریان لامینار هوا با مقدار و سرعت کافی ایجاد کنند تا حفاظت محیط مورد نظر را از طریق درب های باز یا دریچه خدمات ارائه نمایند.

با خرید پرده هوا شما می توانید یک درب هوا به عنوان یک مانع نامرئی برای جدا کردن مناطق مجاور داشته باشید. که جریان هوا می تواند به صورت افقی یا عمودی به سمت پایین باشد.

خرید پرده هوا صنعتی

در قسمت های صنعتی معمولا هنگامی که یک درب (در خارج) باز می شود، جدایی جدی از هوا انجام می شود. به عنوان مثال، به درب یک اتاق یخچال فریزر فکر کنید هنگامی که کالاها نیاز به حمل یا خروج دارند وقتی درب باز می شود، درب هوای صنعتی فعال می شود بنابراین با خرید پرده هوا شما می توانید به هیچ هوای سردی اجازه ندهید تا از اتاق یخچال فریزر فرار کند.

فواید خرید پرده هوا

خرید پرده هوا صنعتی معمولا مزایایی را ارائه می دهد که شایع ترین آنها عبارتند از:

صرفه جویی در انرژی: یک پرده صنعتی می تواند تا 80٪ انرژی را ذخیره کند، بدین معنی است که سرمایه گذاری شما برای خرید پرده هوا معمولا به دلیل صرفه جویی انرژی در طول 1.5 سال به خود شما بر می گردد. علاوه بر این، گزینه های مختلف زیادی برای خرید پرده هوا وجود دارد که به شدت هزینه خرید پرده هوا را پایین می آورد.

با خرید پرده هوا می توانید محیط زیست را بدون اشکالاتی مثل محدودیت دید جداسازی کنید

با خرید پرده هوا مقاومت بسیار خوبی در برابر نفوذ باد به بیرون ایجاد می کنید.

با خرید پرده هوا هزینه های نگهداری درب مکانیکی را کاهش می دهید.

کاربرد خرید پرده هوا

یک درب هوا صنعتی دارای کاربرد فراوانی در فضای کاری مانند کارگاه، گاراژ، سالن های کارخانه، فروشگاه های سرد و حتی اتاق های فریزر است.

درب های (بزرگ) اغلب باعث از دست دادن گرما و ایجاد اختلال در محیط زیست می شوند. اگر اختلاف دما بین داخل و خارج وجود داشته باشد، این موجب مشکلاتی در حفظ دمای فضاهای مختلف خواهد شد، با خرید پرده هوا شما می توانید این مشکلات را برطرف کنید.


خرید پرده هوا


با خرید پرده هوا می توانید از نفوذ هوا در هوای سرد، جلوگیری کنید.

با خرید پرده هوا از ناپدید شدن هوا از داخل درب، جلوگیری کنید.

با خرید پرده هوا، هوای تازه را نگه دارید و از ورود آلودگی، گرد و غبار و حشرات جلوگیری کنید.

با خرید پرده هوا انرژی گرمایی را کاهش دهید.

استفاده های کاربردی از پرده هوا

کنترل آب و هوای صنعتی

کوره های صنعتی

کنترل گرد و غبار و رطوبت

معادن سنگ سخت

در ورودی های تجاری

کنترل آفات / حشرات

ذخیره سازی سرد

خشک کردن مواد غذایی

جداسازی محیط زیست

درب هوا یک وسیله است که برای خنک سازی، خشک کردن و تمیز کردن در خطوط تولید و فرایندهای دیگر استفاده می شود. با استفاده از هوای فشرده به عنوان منبع قدرت خود، یک ورق متعادل هوا را در سراسر جریان دهید.

کارخانه های تولید مواد غذایی

لبنیات و نانوایی ها

رستوران ها و کافی شاپ های مدرسه

سوپر مارکت ها

بیمارستان ها و صنایع داروسازی

و دیگر مناطق که در آن کنترل پرواز حشرات مورد نیاز است. جریان قدرتمند هوا که توسط درب هوا تولید می شود، بازدارنده عالی برای حشرات است. همچنین با خرید پرده هوا می توانید به حفظ شرایط بهداشتی کمک کنید درب هوا به صورت افقی یا عمودی نصب می شود.

با خرید پرده هوا آفات / حشرات را کنترل کنید، درب هوا را می توان در داخل یا خارج از درگاه نصب کرد. بسیار مهم است که تمام درب ها پوشش داده شود تا شکاف هایی برای حشرات / آفات وجود نداشته باشد.

خرید پرده هوا برای داخل درب ورودی؛ درب هوا نصب شده به کنترل آب و هوای ساختمان در زمستان کمک می کند تا مانع نفوذ هوا در هوای سرد شود و همچنین از حشرات هوایی جلوگیری شود.

خرید پرده هوا برای خارج از درگاه؛ هنگامی که ساختمانی حاوی بویایی است که برای حشرات جذاب است توصیه می شود که درب هوا در خارج نصب شود.

موثر ترین طراحی درب هوا برای کنترل حشرات دارای یک نازل است که می تواند جریان هوا را در منطقه محافظت کند. زاویه حدود 20 درجه از عمق معمولا مطلوب است.

خرید پرده هوا در زمره مهم ترین کار هایی قرار می گیرد که صاحبان صنایع باید آن را انجام دهند. پرده های هوا سیستم های تهویه ای هستند که بر روی درب های ورودی نصب می شوند و با ایجاد یک جریان پر فشار هوا موجب ساخته شدن یک پرده نامرئی از هوا می شوند. این پرده هوای ایجاد شده باعث جلوگیری از ورود حشرات و گرد و خاک می شود و می تواند از ورود و خروج هوای گرم و سرد به داخل سالن نیز جلوگیری کند. خرید پرده هوا یکی از مهم ترین کار هایی است که صاحبان فروشگاه ها و مراکز تجاری و همچنین صاحبان کارخانه ها و سردخانه ها باید انجام دهند تا بتوانند سالن های کاری خود را از گرد و خاک، حشرات و اتلاف انرژی دور کنند. در ادامه در خصوص نکات مهم در هنگام خرید پرده هوا بیشتر توضیح خواهیم داد.


خرید پرده هوا


پرده هوا چیست و خرید پرده هوا چه مزایایی خواهد داشت؟

حتما وقتی وارد فروشگاه های بزرگ شده اید در آستانه درب یک فشار هوای زیاد بر روی خود را حس کرده اید. این فشار هوا همان پرده های نامرئی هوا هستند. این فشار هوا توسط موتور هایی ایجاد می شوند که هوای پاکیزه را از فضای بیرون دریافت می کنند و با استفاده از فن های قدرتمند خود فشار هوای زیادی را ایجاد می کنند. بدین ترتیب هوای پر فشار به شکل کامل قسمت ورودی درب را در بر می گیرد و اینگونه یک پرده نامرئی از هوای پر فشار ایجاد می شود. این پرده های هوا مدل های مختلفی دارند و به همین دلیل در هنگام خرید پرده هوا نیاز به توجه زیادی دارید و باید نکات بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید.

پرده های هوا عضوی ساده و معمولی در فروشگاه ها و کارخانه های صنعتی به شمار می روند ولی می توانید تفاوت آن ها را از بخش هایی که از این پرده های هوا استفاده نمی کنند بپرسید. در عمل کاری که پرده هوا انجام می دهد پیچیده و خارق العاده نیست ولی نتیجه ای که استفاده از این پرده ها دارد بسیار چشمگیر خواهد بود. پرده هوا به شکل یک درب نامرئی عمل می کند و از ورود هر گونه آلودگی به داخل جلوگیری می کند. از ظرف دیگر نیز این پرده های هوا با ایجاد یک فشار هوای دائم و ثابت موجب می شوند در عین باز بودن درب، هوای تهویه نشده و نامطبوع بیرون به داخل سالن وارد نشود. تمامی این مزایا باعث می شود شما به فکر خرید پرده هوا برای مرکز تجاری و یا صنعتی خود بیافتید.

ویژگی هایی که در هنگام خرید پرده هوا باید به آن ها توجه کنید

معمولا پرده های هوا دارای مدل های مختلفی هستند که در ادامه به نکات پیش از خرید هر کدام از آن ها و به تفکیک خواهیم پرداخت. ولی برخی از ویژگی ها هستند که در میان تمامی مدل ها یکسان هستند و به همین دلیل شما پیش از خرید پرده هوا باید این ویژگی ها را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید مدل انتخابی شما از این ویژگی ها پشتیبانی خواهد کرد.

• جلوگیری از ورود حشرات. یکی از مهم ترین عواملی که می تواند روی نظر افراد حاضر در فروشگاه های بزرگ تاثیر منفی بگذارد وجود حشرات در سالن است. معمولا فروشگاه ها پنجره های زیادی ندارند و اصلی ترین مسیر ورود حشرات از طریق درب های اصلی است. در این شرایط در صورتی که از پرده هوا در بخش ورودی استفاده شود. حشراتی که قصد ورود به ساختمان را دارند، با یک فشار هوای سنگین رو به رو خواهند شد و بدین ترتیب توان ورود به سالن را از دست خواهند داد. از طرف دیگر نیز حشراتی که وارد سالن شده اند و قصد خروج دارند نیز بعد از برخورد با فشار هوای سنگین ایجاد شده از بین خواهند رفت و بدین ترتیب پس از گذشت مدتی، تمام سالن بدون حشره خواهد بود. بنابراین یکی از مزایای خرید پرده هوا مبارزه با حشرات است.

جلوگیری از ورود گرد و خاک. پرده های هوا می توانند از ورود گرد و خاک به داخل سالن نیز جلوگیری کنند. این مورد می تواند برای فروشگاه ها و کارگاه های صنعتی بسیار مفید باشد. معمولا کارگاه های مختلف دستگاه های حساسی دارند که باید در بهترین شرایط هوایی کار کنند. وجود گرد و خاک می توانند راندمان کاری و حتی کیفیت محصول تولیدی را کاهش دهد. معمولا وجود گرد و خاک می تواند حتی سیستم تنفس دستگاه ها را نیز بهم بزند و بدین ترتیب دستگاه ها دچار مشکل جدی خواهند شد. در فروشگاه ها نیز وجود گرد و خاک در سالن باعث می شود فروشگاه ها زیبایی خود را از دست بدهند و هزینه پاکسازی بخش ها نیز افزایش یابد. بدین ترتیب خرید پرده هوا می تواند موجب صرفه جویی در نیاز به پاکسازی نیز شود.

• جلوگیری از ورود و خروج گرما و سرما. یکی از اصلی ترین دلایل خرید پرده هوا، صرفه جویی در انرژی مصرفی خواهد بود. هنگامی که پرده هوا یک لایه نامرئی از هوای پر فشار ایجاد می کند، جهت این هوا از بالا به پایین است. به همین دلیل هوای ورودی و خروجی که جهتی مخالف این هوا دارد، بعد از برخورد به آن و به دلیل قدرت بیشتر هوای بالا به پایین، مجبور به برگشت می شود. بدین شکل هوا از داخل سالن خارج نخواهد شد و همچنین هوای خارج به داخل سالن وارد نمی شود. بعضی از پرده های هوا به همراه درب های اتوماتیک نصب می شوند و فقط در هنگام باز شدن درب عمل می کنند. بدین ترتیب لازم نیست پرده هوا به صورت دائمی کار کند و به همین علت هزینه ها تمام شده مصرفی پرده هوا نیز به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد و از طرف دیگر صاحبان همان مزایای اولیه را با صرف هزینه ای کمتر دریافت خواهند کرد.


خرید پرده هوا


قیمت پرده هوا چگونه محاسبه می شود ؟

قیمت پرده هوا به عوامل متفاوتی بستگی دارد، ما می توانیم قیمت پرده هوا را با عوامل متفاوتی می توان سنجید. قیمت پرده هوا می تواند امروزه به نواسانات ارزی خاصی در ارتباط باشد. برای مثال ممکن است مواردی که در تولید این محصول به کار می رود دارای قیمت مناسب باشد ، اما بر اساس یک اتفاق اقتصادی قیمت تغییر کند و بر قیمت پرده هوا اثر بگذارد.به همین دلیل امروزه این محصول دارای قیمت پرده هوای ثابتی نمی باشد و متاسفانه ما هم نمی توانیم قیمت پرده هوا واحدی را اعلام کنیم.

تاثیر جنس مرغوب در قیمت پرده هوا چگونه می تواند باشد؟

قیمت پرده هوا بستگی به جنس به کار رفته شده درآن دارد. زمانی که از جنس استیل ضد زنگ در این محصول استفاده می شود، یک خاصیت باور نکردنی و عالی به محصول اضافه خواهد شد. همین امرمی تواند مقاومت محصول را بالا برده و بر قیمت پرده هوا تاثیر گذارد. این محصول دارای یک نمای تزئینی استوانه ای و یک مشبک سوراخ دار برجسته می باشد. تقریبا می توان گفت قیمت پرده هوا دارای تاثیر کمی از طراحی آن است ، که به صورت حرفه ای صورت پذیرفته است. ساعتهای تایمر ، سوئیچ تماس با درب یا ترموستاتهای اتاق هنوز هم می توانند برای انعطاف پذیری به محصول به عنوان آپشن های فرعی اضافه و به واحد وصل شوند که این مورد می تواند جز مواردی باشد که اصل قیمت پرده هوا را بالاببرد.

پرده هوا دستگاه نسل جدیدی است که از اشتیاق به طراحی سبک و مدرن ساخته شده است. امروزه به علت محبوبیت های طراحی ، طراحی های این محصولات نیز باعث بالا رفتن قیمت پرده هوا شده اند. این امر به این دلیل است که طراحی ظریف، شکل زیبا و همچنین کارای و دوام بالا از جمله عواملی است که هم نظر کارشناسان و خریداران را جلب خواهد کرد و همچنین باعث تغییر قیمت پرده هوا خواهد شد

نکات مهمی که در هنگام خرید پرده هوا معمولی باید در نظر داشته باشید.

پرده هوای معمولی از ساده ترین مدل های این دستگاه است. پرده های معمولی دارای توان تولیدی متوسطی هستند و برای فروشگاه ها، ادارات، بیمارستان ها، سالن های ورزشیو هنری و همچنین کارخانه ها و کارگاه های صنعتی استفاده می شود. در هنگام خرید پرده هوا معمولی باید این نکات را مد نظر قرار دهید.

• اولین نکته در نظر گرفتن طول درب و برابرای آن با پرده هوا است. پرده هوا به شکل مستمر تولید هوا خواهد کرد تا همچون دربی نامرئی عمل کند. اگر اندازه هوا ایجاد شده کوچک تر از طول درب باشد، هوای تولیدی جای خالی خواهد داشت و از آن قسمت حشرات، گرد و خاک و سرما و گرما عبور خواهند کرد. بنابراین اولین نکته که در میان تمامی مدل ها نیز وجود خواهد داشت، رعایت اندازه طول درب و همچنین طول پرده هوا است.

• دومین نکته که باز هم در میان تمامی مدل های پرده هوا مشترک خواهد بود، توان تولیدی پرده هوا است. توان تولیدی پرده هوا باید به شکلی باشد که هوا به شکل کامل تا به سطح زمین برسد. این میزان تولید هوا به ارتفاع درب و محل نصب دستگاه پرده هوا بستگی خواهد داشت. هر مقدار ارتفاع بیشتر باشد، توان تولیدی پرده هوا نیز باید بیشتر باشد تا بتواند هوا را به سطح زمین برساند و پرده نامرئی هوا ایجاد شده را به شکل کامل در مقابل درب قرار دهد.

• در هنگام خرید پرده هوا معمولی، به میزان توان تولیدی و همچنین مصرف انرژی دتگاه توجه کنید. قرار است پرده هوا به شکل دائمی برای شما کار کند. بنابراین باید توان مصرفی به اندازه ای باشد که بتوانید از پس هزینه های موجود بر بیایید.

نکات مهمی که در هنگام خرید پرده هوا اقتصادی باید در نظر داشته باشید.

مدل های اقتصادی، مدل هایی هستند که در مکان های کوچک و کم رفت و آمد تر استفاده می شوند. مدل های اقتصادی به شکلی طراحی شده اند که مصرف انرژی کمی داشته باشند. بنابراین نمی توانید از مدل اقتصادی به اندازه مدل های معمولی و یا صنعتی انتظار داشته باشید. در ادامه در خصوص نکات خرید پرده هوا اقتصادی بیشتر توضیح خواهیم داد.

• انتظارات خود از پرده هوا را مشخص کنید. مدل های اقتصادی توان تولیدی زیادی ندارند. اگر انتظار شما از پرده هوا زیاد است، مدل اقتصادی را انتخاب نکنید.

• در خصوص توان تولیدی این دستگاه ها به شکل کامل تحقیق کنید و پرده هوا را به شکلی نصب کنید که بتواند محیط ورودی را در بر بگیرد.

شرکت فراز کاویان تمام سعی خود را بر این مبنا قرار داده است که بتواند قیمت پرده هوا را به گونه ای در بازار ارائه دهد که دراین وضع نا به سامان اقتصادی فشار زیادی را به خریداران وارد نکند. هرچند که ناخواسته در بعضی موارد قیمت پرده هوا با مواردی که در ان به کار گرفته می شود افزایشی را خواهد داشت. رتبه بندی های نشان می دهند که قیمت پرده هوایی که شرکت ما ارائه می دهد در از نظر قیمت پرده هوا در رتبه قیمت های کم قرار دارد.


مشخصات فنی

مدل پرده هوا

FM40 L/Y-FK

نوع پرده هوا

بدون کویل

دور موتور

2.0

فاز المنت

تک فاز

فاز الکتروموتور

تک فاز

ولتاژ ( ولت )

220

کاربرد

اداری

فرکانس ( هرتز )

50

ویژگی

تیغه ایرفویل جهت هدایت هوا

امکانات

دارای ریموت کنترل

کاتالوگ برای این محصول وجود ندارد

در 6 سایز : 200،90،100،120،150،180 سانتی متر طول
مجهز به میکروسوئیچ
مناسب جهت ورودی درب ساختمان های اداری-تجاری ، رستوران ها ، بیمارستان ها و سردخانه ها تا ارتفاع 2 متر
جهت جلوگیری از تبادل حرارت ، ورود حشرات و گرد و غبار
مکمل کلیه درب ها اعم از برقی ، اتوماتیک ، لولایی ، کرکره ای Roll Up ، کشویی و ...

نام
مدل سرعت هوا در دور تند سرعت هوا در دور کند میزان صدا در دور تند میزان صدا در دور کند توان ورودی ولتاژ فرکانس
پرده هوا مدل FM-4009 L/Y-FK
FM-4009 L/Y-FK 20 16 69 67 300-330 220 50
پرده هوا مدل FM-4010 L/Y-FK
FM-4010 L/Y-FK 20 16 69 67 310-350 220 50
پرده هوا مدل FM-4012 L/Y-FK
FM-4012 L/Y-FK 20 16 70 68 400-440 220 50
پرده هوا مدل FM-4015 L/Y-FK
FM-4015 L/Y-FK 20 16 71 69 480-530 220 50
پرده هوا مدل FM-4018 L/Y-FK
FM-4018 L/Y-FK 20 16 71 69 600-660 220 50
پرده هوا مدل FM-4020 L/Y-FK
FM-4020 L/Y-FK 20 16 71 69 600-660 220 50
پرده هوا مدل FM-4009 L/Y-FK
مدل
FM-4009 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
69
ولتاژ
67
فرکانس
300-330
پرده هوا مدل FM-4010 L/Y-FK
مدل
FM-4010 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
69
ولتاژ
67
فرکانس
310-350
پرده هوا مدل FM-4012 L/Y-FK
مدل
FM-4012 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
70
ولتاژ
68
فرکانس
400-440
پرده هوا مدل FM-4015 L/Y-FK
مدل
FM-4015 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
71
ولتاژ
69
فرکانس
480-530
پرده هوا مدل FM-4018 L/Y-FK
مدل
FM-4018 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
71
ولتاژ
69
فرکانس
600-660
پرده هوا مدل FM-4020 L/Y-FK
مدل
FM-4020 L/Y-FK
سرعت هوا در دور تند
20
سرعت هوا در دور کند
16
توان ورودی
71
ولتاژ
69
فرکانس
600-660
روش های نصب پرده هوا

روش های نصب پرده هوا

صرفه جویی در مصرف برق و انرژی دستگاه پرده هوا

صرفه جویی در مصرف برق و انرژی دستگاه پرده هوا

انواع مدل های پرده هوا

انواع مدل های پرده هوا

شرکت فرازکاویان ، اولین و تنها تولید کننده پرده هوا

شرکت فرازکاویان ، اولین و تنها تولید کننده پرده هوا

پروژه ی مرتبط به این محصول موجود نمیباشد

ثبت نظر